Kursschema
Kursstart vecka 20! Sommarterminen är 4 veckor.
Anmäl till danskurs genom att skicka ett mail till info@annwilson.se och ange kursnummer, namn och personnummer på eleven. Ni får då en bekräftelse tillbaka på anmälan samt information för betalning. Elevens kursplats är garanterad först när betalningen är genomförd. Betala in via swish eller bankgiro. Glöm inte att ange kursnummer och namn på eleven i betalningen.
Swish: 123 395 9350
Bankgiro: 135-1493 Fitness Academy AB
Vår återbetalningspolicy:
Kan inte kurs genomföras på grund av sjukdom eller skada kan denna återbetalas om läkarintyg visas.
Danskvällar | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
Danskväll Bugg
Fre 18.30-20.30
1 ggr.
Start 15/3.
|
15/3 | Fre 18.30-20.30 | 1 ggr | Info/Boka | ||
Danskväll Salsa/Bachata
Fre 18.30-21.00
1 ggr.
Start 12/4.
|
12/4 | Fre 18.30-21.00 | 1 ggr | Info/Boka | ||
Danskväll Bugg
Fre 18.30-21.00
1 ggr.
Start 24/5.
|
24/5 | Fre 18.30-21.00 | 1 ggr | Info/Boka | ||
Barn & Ungdom | ||||||
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
Dans kids 3-4 år
Lör 10.00-10.40
8 ggr.
Start 6/4.
Ledare Ann, Hanna. |
6/4 | Lör 10.00-10.40 | 8 ggr | Ann, Hanna | Info/Boka | |
Dans kids 4-5 år
Sön 10.00-10.40
8 ggr.
Start 7/4.
Ledare Ella, Maja. |
7/4 | Sön 10.00-10.40 | 8 ggr | Ella, Maja | Info/Boka | |
Dans kids 5-6 år
Lör 10.45-11.30
8 ggr.
Start 6/4.
Ledare Ann, Hanna. |
6/4 | Lör 10.45-11.30 | 8 ggr | Ann, Hanna | Info/Boka | |
Dans kids (HIPHOP) 6-8år
Sön 10.45-11.30
8 ggr.
Start 7/4.
Ledare Jazmine, Ella. |
7/4 | Sön 10.45-11.30 | 8 ggr | Jazmine, Ella | Info/Boka | |
Pop Artist 7-9 år
Lör 11.40-12.25
8 ggr.
Start 6/4.
Ledare Miranda. |
6/4 | Lör 11.40-12.25 | 8 ggr | Miranda | Info/Boka | |
Dans/Musikal 7-9 år
Lör 12.30-13.15
8 ggr.
Start 6/4.
Ledare Miranda. |
6/4 | Lör 12.30-13.15 | 8 ggr | Miranda | Info/Boka | |
TikTok dans 6-10 år
Mån 16.30-17.15
8 ggr.
Start 8/4.
Ledare Olesia. |
8/4 | Mån 16.30-17.15 | 8 ggr | Olesia | Info/Boka | |
Hiphop Fusion 9-13 år
Sön 11.40-12.25
8 ggr.
Start 7/4.
Ledare Jazmine. |
7/4 | Sön 11.40-12.25 | 8 ggr | Jazmine | Info/Boka | |
Dans/Musikal 10-13 år
Lör 13.20-14.05
8 ggr.
Start 6/4.
Ledare Miranda. |
6/4 | Lör 13.20-14.05 | 8 ggr | Miranda | Info/Boka | |
Solo Latin tävling 7-14 år
Sön 13.30-14.15
8 ggr.
Start 7/4.
Ledare Jacob. |
7/4 | Sön 13.30-14.15 | 8 ggr | Jacob | Info/Boka | |
Nybörjare Lets Dance 7-14 år
Mån 17.15-18.00
8 ggr.
Start 8/4.
Ledare Olesia. |
8/4 | Mån 17.15-18.00 | 8 ggr | Olesia | Info/Boka | |
Dans Vuxna | ||||||
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
Fri träning Bugg alla nivåer
Mån 20.00-20.45
8 ggr.
Start 8/4.
|
8/4 | Mån 20.00-20.45 | 8 ggr | Info/Boka | ||
Latin mix Vuxna Nybörjare
Tis 19.00-19.50
8 ggr.
Start 2/4.
Ledare Ann, Nick. |
2/4 | Tis 19.00-19.50 | 8 ggr | Ann, Nick | Info/Boka | |
Latin mix Fortsättning
Tis 19.50-20.40
8 ggr.
Start 2/4.
Ledare Ann. |
2/4 | Tis 19.50-20.40 | 8 ggr | Ann | Info/Boka | |
Latin Mix Fortsättning +
Tors 19.00-19.45
8 ggr.
Start 4/4.
Ledare Ann, Jacob. |
4/4 | Tors 19.00-19.45 | 8 ggr | Ann, Jacob | Info/Boka | |
Solo Latin Ladies Vuxna
Sön 14.20-15.05
8 ggr.
Start 7/4.
Ledare Jacob. |
7/4 | Sön 14.20-15.05 | 8 ggr | Jacob | Info/Boka | |
Dans Vuxna snabbkurs | ||||||
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
Brudvals
Tors 19.45-20.30
4 ggr.
Start 2/5.
Ledare Ann, Jacob. |
2/5 | Tors 19.45-20.30 | 4 ggr | Ann, Jacob | Info/Boka | |
Foxtrot Nybörjare
Tors 19.45-20.30
4 ggr.
Start 7/3.
Ledare Jacob, Ann. |
7/3 | Tors 19.45-20.30 | 4 ggr | Jacob, Ann | Info/Boka | |
Bugg Nybörjare
Sön 15.30-16.20
4 ggr.
Start 5/5.
Ledare Mats. |
5/5 | Sön 15.30-16.20 | 4 ggr | Mats | Info/Boka | |
Bugg Fortsättning
Sön 15.30-16.20
4 ggr.
Start 10/3.
Ledare Mats. |
10/3 | Sön 15.30-16.20 | 4 ggr | Mats | Info/Boka | |
Fitness/Träning | ||||||
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
Latin Fitness Dance
Ons 18.10-19.00
6 ggr.
Start 3/4.
Ledare Ann. |
3/4 | Ons 18.10-19.00 | 6 ggr | Ann | Info/Boka | |
Latin Fitness
Ons 19.10-20.00
6 ggr.
Start 3/4.
Ledare Ann. |
3/4 | Ons 19.10-20.00 | 6 ggr | Ann | Info/Boka | |
Latin Fitness Nybörjare
Mån 18.10-19.00
8 ggr.
Start 15/4.
Ledare Ann, Olesia. |
15/4 | Mån 18.10-19.00 | 8 ggr | Ann, Olesia | Info/Boka | |
Latin Fitness Dance Nybörjare
Mån 19.10-20.00
8 ggr.
Start 15/4.
Ledare Ann, Olesia. |
15/4 | Mån 19.10-20.00 | 8 ggr | Ann, Olesia | Info/Boka | |
Tävling Tiodans | ||||||
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
Medalj/Tävling e-klass
Tis 16.30-17.15
8 ggr.
Start 2/4.
Ledare Ann, Nick. |
2/4 | Tis 16.30-17.15 | 8 ggr | Ann, Nick | Info/Boka | |
Tävling/Medalj D-C Klass
Tors 16.30-17.15
8 ggr.
Start 4/4.
Ledare Ann. |
4/4 | Tors 16.30-17.15 | 8 ggr | Ann | Info/Boka | |
Teknik klass D-A Klass
Tors 17.20-18.05
8 ggr.
Start 4/4.
Ledare Ann, Jacob. |
4/4 | Tors 17.20-18.05 | 8 ggr | Ann, Jacob | Info/Boka | |
Coaching D-A klass
Tors 18.10-18.55
8 ggr.
Start 4/4.
Ledare Jacob, Ann. |
4/4 | Tors 18.10-18.55 | 8 ggr | Jacob, Ann | Info/Boka | |
C-A Klass Standard
Tis 17.15-18.00
8 ggr.
Start 2/4.
Ledare Ann. |
2/4 | Tis 17.15-18.00 | 8 ggr | Ann | Info/Boka | |
C-A Klass Latin
Tis 18.05-18.50
8 ggr.
Start 2/4.
Ledare Ann. |
2/4 | Tis 18.05-18.50 | 8 ggr | Ann | Info/Boka | |
Läger | ||||||
Start | Dag & tid | Ledare | ||||
SM och Medalj (E-D klass/eller en stil)
Fre
1 ggr.
Start 14/6.
|
14/6 | Fre | 1 ggr | Info/Boka | ||
SM och Medalj (C-A klass, tillgång till alla grupper)
Fre
1 ggr.
Start 14/6.
|
14/6 | Fre | 1 ggr | Info/Boka | ||
Sommarläger 10-dans (E-D klass/eller en stil)
Fre
1 ggr.
Start 16/8.
|
16/8 | Fre | 1 ggr | Info/Boka | ||
Sommarläger 10-dans (C-A klass, tillgång till alla grupper)
Fre
1 ggr.
Start 16/8.
|
16/8 | Fre | 1 ggr | Info/Boka | ||
Kursnummer | Kursnamn | Kursstart | Dag och Tid | Pris |
---|---|---|---|---|
1 | Rekrytering Pardans och Silvermedalj | 14/5 | Tisdagar 16:00-16:45 | 450 kr |
2 | C-klass, Guldmedalj och Guldstjärna Standard och Latin | 14/5 | Tisdagar 16:45-17:45 | 530 kr |
3 | B-klass Standard | 14/5 | Tisdagar 18:00-18:45 | 450 kr |
4 | B-klass Latin | 14/5 | Tisdagar 18:50-19:35 | 450 kr |
5 | A-klass Latin | 14/5 | Tisdagar 19:45-20:45 | 530 kr |
6 | Friträning | 15/5 & 16/5 | Onsdagar 16:30-18:00 Torsdagar 18.45-20:00 | 400 kr totalt |
7 | Latin Fitness Dance | 15/5 | Onsdagar 18:10-19:00 | 450 kr |
8 | Latin Fitness | 15/5 | Onsdagar 19:10-20:00 | 450 kr |
9 | Latin Dance Teens 10-14 år | 16/5 | Torsdagar 18:00-18:45 | 350 kr |
10 | Yogadans med Matilda | 16/5 | Torsdagar 19:00-19:50 | 450 kr |